Článek od Lenky z MČR mládeže

Mistrovství ČR mládeže v agility 2013

 

Letošní ročník, kterýse konal 7-8.9.2013 v Kroměříži, nám přichystal překvapení v podobě krásného počasí a nezapomenutelných chvílí. Nechyběla  ani spousta  napětí , adrenalinu a nervozity.  Ale to už k závodům prostě patří.
Sobota začala disciplínou se jménem „hra“.  Plně splnila svůj účel, naladila nás a vtáhla do správné atmosféry agility. Nejednalo se však o lehký úkol. Trať totiž určil pes podle toho, do kterého tunelu vběhl. Leo si vybral tunel s delší trasou a vybojoval nám tak 9. místo.
Následuje agility družstev.  Družstvo se skládá ze 4 psovodů a jejich psů, počítají se výsledky nejlepších 3. Zadařilo se nám – 3. místo. Se sobotním dnem jsme se rozloučili jumpingem jednotlivců, nádherným 1. místem. Zdálo se mi neuvěřitelné, že si do součtů poneseme tak dobrý výsledek. Nervozita mi nedopřála odpočinku ani v noci. Připadalo mi, že od momentu, kdy jsem konečně usnula, uběhlo jen pár minut. Svítalo.  Kvůli očekávání nedělního „boje“ se mi už nechtělo ani jíst. Naštěstí mě táta hodně podporoval, a tak jsem se snažila hrdinně dál nepřenášet svoje emoce na Lea.  Začínalo se Jumpingem družstev. Běh se nám s Leem sice nepovedl, ale naše družstvo nás zachránilo, skončili jsme na 7.místě. V Agility jednotlivců nám organizátoři připravili opravdu zajímavé finále.Startovalo se v pořadí podle výsledků sobotního Jumpingu, nejhorší umístění jako první, nejlepší na konec. Start mě přivítal jako poslední závodnici. Věděla jsem, že pokud se chci dostat „na bednu“ musím doběhnout úplně čistý parkur. Srdce mi divoce bušilo, klepaly se mi nohy. Tiskla jsem Lea v náručí a doufala. Lucemburský rozhodčí Manuel Alffdal pokyn.Nemůžu se pohnout. Leův věrný pohled mě uklidnil. Usmála jsem se na něj a položila ho před první překážku. Všechny kameny ze mě najednou spadly. Skutečně čistý běh 4. místo. A konečně výsledky našeho součtového „finále“  druzí, tedyvícemistrové ČR mládeže 2013! A k tomu třešnička na dortu, kterou nikdo z nás nečekal, 3.místo v součtech družstev. Dobře vím, že nádherně prožité okamžiky mi zůstanou už na vždycky v paměti. Díky Leo!

Lenka Špidlenová, Leon od Prachovských skal (www.siperkaleon.wbs.cz)

 

This entry was posted in Agility. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

What Do You See?